Roamingový ceník
Zóna Odchozí volání Příchozí volání Odchozí SMS Odchozí MMS Roaming data
Zóna 0 + 0 Kč/min. + 0 Kč/min. + 0 Kč +0 Kč + 0 Kč/MB
Zóna 1 5,50 Kč/min. 1,60 Kč/min. 1,80 Kč 6,60 Kč 5,80 Kč/MB
Zóna 2 33,00 Kč/min. 19,50 Kč/min. 11,00 Kč 7,50 Kč 250,00 Kč/MB
Zóna 3 63,00 Kč/min. 35,00 Kč/min. 17,00 Kč 7,50 Kč 300,00 Kč/MB

 

Doplňkové informace
  • Cena za volání, SMS a data v Zóně 0 (EU) je vždy tvořena základní cenou jednotky v ČR + uvedeným příplatkem za roaming.
  • U příchozího a odchozího volání, SMS a dat v první roamingové zóně jsou účtovány stejné ceny (včetně čerpání volných jednotek) jako v ČR a je navíc připočítáván regulovaný příplatek.
  • MMS v první a všechny služby ve druhé a třetí roamingové zóně jsou účtovány standardním způsobem, bez ohledu na ceny a volné jednotky v ČR.
  • Uvedené ceny neplatí pro volání na prémiová čísla a zelené linky. Volání na zelené linky je v roamingu standardně zpoplatněno, včetně volání na zelené linky 800 do ČR.
  • Vyúčtování roamingu lze provést až poté, co obdržíme informace od příslušného roamingového partnera. Z tohoto důvodu může být vyúčtování za roaming zpožděno a může být zákazníkovi naúčtováno až do tří měsíců od data čerpání služby

Odchozí hovory mimo EU

  • Odchozí hovory jsou vždy účtovány sazbou dle vyšší zóny (např. pokud volá zákazník ze zóny 2 do zóny 3, platí odchozí hovory cenou zóny 3).
    Volání z lodí (jedná se o velké lodě, trajekty atd.) se účtuje jako volání v zóně 3.
Tarifikace hovorů v roamingu
Zóna Tarifikace odchozího volání Tarifikace příchozího volání Tarifikace datových přenosů
Zóna 0 60+1 1+1 1+1 kB
Zóna 1 30+1 1+1 1+1 kB
Zóna 2 60+60 60+60 100+100 kB
Zóna 3 60+60 60+60 100+100 kB
Rozdělení roamingových zón

Rozdělení roamingových zón

Zóna 0  Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta,   Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie.

Zóna 1  Andorra, Gibraltar, Island, Jersey, Lichtenštejnsko, Manský ostrov, Monako, Norsko, San Marino, Švýcarsko, Vatikán.

Zóna 2  Albánie, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské  ostrovy, Černá Hora, Čína, Dominikánská republika, Egypt, Greanada, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika,  Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Nový Zéland, Ostrovy Turks a Caicos,  Portoriko, Společenství Dominika, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý  Vincenc a Grenadiny, Tunisko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.

Zóna 3  Afghánistán, Alžírsko, Angola, Argentina, Arménie, Ázerbajdžán, Bahrajn, Bangladéš, Bolívie, Brazílie, Burkina Faso, Ekvádor, Filipíny, Gabon,  Gambie, Ghana, Gruzie, Guatemala, Guinea, Honduras, Hongkong, Chile, Indonésie, Irák, Írán, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Katar, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Libanon, Libérie, Macao, Madagaskar, Malajsie, Maledivy, Mauricius, Mongolsko,  Mosambik, Namibie, Niger, Nigerie, Nikaragua, Omán, Pákistán, Paraguay, Peru, Rusko, Salvádor, Saúdská Arábie, Seychely, Spojené  arabské emiráty, Srí Lanka, Súdán, Sýrie, Tádžikistán, Tanzánie, Tajwan, Thajsko, Turkmenistán, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Zambie.

Mezinárodní volání
Region Volání do zahraničí SMS do zahraničí MMS do zahraničí
Region 0 6,99 Kč/min. 2,99 Kč 7,50 Kč
Region 1 6,99 Kč/min. 2,99 Kč 7,50 Kč
Region 2 11,00 Kč/min. 2,99 Kč 7,50 Kč
Region 3 25,00 Kč/min. 2,99 Kč 7,50 Kč
Region 4 45,00 Kč/min. 2,99 Kč 7,50 Kč
Rozdělení mezinárodních regionů

Rozdělení mezinárodních regionů

Region 0: 

Rusko, Slovensko, Ukrajina, Vietnam, Čína.

Region 1  Andorra, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Gibraltar, Irsko, Itálie, Jersey, Kanada, Kypr, Lucembursko, Maďarsko,  Malta, Man, Monako, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovinsko, Španělsko,  Švédsko, Švýcarsko, USA, Vatikán, Velká Británie.

Region 2  Albánie, Alžírsko, Austrálie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Estonsko, Falklandské ostrovy, Island Guadeloupe, Hongkong,  Island, Izrael, Japonsko, Jihoafrická republika, Libye, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Makedonie, Mexiko, Moldávie, Mongolsko, Palestina,  Singapur, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Tunisko, Turecko.  Region 3  Angola, Argentina, Arménie, Ázerbajdžánská republika, Brazílie, Čile, Egypt, Filipíny, Gruzie, Indie, Indonésie, Írán, Jordánsko, Kazachstán,  Korejská republika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Libanon, Malajsie, Maroko, Nigérie, Nový Zéland, Pákistán, Peru, Saúdská Arábie, Sýrie,  Tádžikistán, Tajwan, Thajsko, Turkmenistán, Uzbekistán.

Region 4  Afghánistán, Americká Samoa, Anguilla, Antarktida, Antigua a Barbuda, Americké Panenské ostrovy, Aruba, Ascension, Bahamy, Bahrajn,  Bangladéš, Barbados, Barma, Belize, Benin, Bermudské ostrovy, Bhutan, Bolívie, Botswana, Britské Panenské ostrovy, Brunej, Burkina Faso,  Burundi, Cookovy ostrovy, Čad, Diego Garcia, Dominikánská republika, Džibuti, Ekvádor, Etiopie, Fidži, Francouzská Guayana, Francouzská  Polynésie, Gabon, Gambie, Ghana, Grenada, Grónsko, Guam, Guatemala, Guayana, Guinea, Guinea‐Bissau, Haiti, Honduras, Irák, Jamaica,  Jemen, Kajmanské ostrovy, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Katar, Keňa, Kiribati, Kolumbie, Komory a Mayotte, Kongo, Kostarika, Laos,  Lesotho, Libérie, Macao, Madagaskar, Malawi, Maledivy, Mali, Marshallovy ostrovy, Martinik, Mauricius, Mauritánie, Mayotte, Mikronésie,  Montserrat, Mosambik, Namibie, Nauru, Nepál, Niger, Nikaragua, Niue, Nizozemské Antily, Nová Kaledonie, Omán, Ostrovy Turks a Caicos,  Palauské ostrovy, Panama, Papua‐Nová Guinea, Paraguay, Pobřeží slonoviny, Portoriko, Reunion, Republika Kongo, Rovníková Guinea,  Rwanda, Salvador, Senegal, Severní Korea, Seychely, Sierra Leone, Somálsko, Společenství Dominika, Společenství Severních Marian, Srí  Lanka, Středoafrická republika, Súdán, Surinam, Sv. Helena, Sv. Pierre & Miquelon, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Tomáš a Princův  ostrov, Svatý Vincenc a Grenadiny, Svazijsko, Šalomounovy ostrovy, Tanzánie, Togo, Tokelau, Tonga, Trinidad a Tobago, Tuvalu, Uganda,  Uruguay, Vanuatu, Wallis a Futuna, Zambie, Západní Samoa, Zimbabwe.

Doplňkové informace
  • Volání z ČR do zahraničí je v tarifikaci 60+1, to znamená, že hovory jsou účtovány po první provolané minutě po vteřinách.
  • Při volání z ČR do zahraničí nejsou čerpány domácí volné jednotky. Jedná se o volání se zvláštní tarifikací.

Roaming a mezinárodní volání může být složité. Pokud chcete lépe porozumět, jaké ceníky se při jakém volání užívají, podívejte se na odkaz, který vám pomůže

 

Rozdíly v roamingu